ul. Wolności 540E, 41-806 Zabrze    |    gabinet czynny: pn - pt: 9.00 - 20.00    | facebook blog
32/ 376 91 60    517 607 095
Telefon
Zadzwoń do nas!
Lokalizacja
Pokaż trasę dojazdu

Usługi

Gabinet stomatologiczny Mercedens oferuje swoim Pacjentom kompleksowe usługi dentystyczne w zakresie stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego (endodoncji), leczenia chorób przyzębia (periodontologii), protetyki, implantologii, stomatologii estetycznej oraz stomatologii dziecięcej.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Głównym celem stomatologii zachowawczej jest profilaktyka i leczenie próchnicy. Najlepszą metodą ochrony zębów jest poprawna i systematyczna higiena jamy ustnej, a także kontrolne wizyty u stomatologa (co pół roku), które dadzą pewność, że Twoje zęby są zdrowe i nie wymagają leczenia.

Zobacz więcej
Endodoncja

Endodoncja

Kiedy próchnica zainfekuje ząb, a bakterie wywołają stan zapalny w kanałach korzeniowych, konieczne jest podjęcie leczenia kanałowego (endodontycznego). Stomatolog usuwa miazgę zaatakowaną bakteriami, opracowuje kanały, a później wypełnia je specjalnym materiałem.

Zobacz więcej
Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna

Najlepszą metodą zapobiegania różnym chorobom jest profilaktyka. Zasada ta sprawdza się także w stomatologii. Ważną rolę odgrywa w tym zakresie odpowiednia higiena jamy ustnej. Zapobiega ona pojawieniu się najczęściej spotykanych chorób: próchnicy i paradontozy.

Zobacz więcej
Choroby przyzębia

Choroby przyzębia

W większości wypadków  choroby przyzębia spowodowane są niewłaściwą higieną jamy ustnej. Pojawienie się nieprawidłowości w postaci krwawienia dziąseł, nadmiernej wrażliwości na napoje czy potrawy zimne lub gorące powinno być sygnałem do wizyty w gabinecie stomatologicznym. Wcześnie zdiagnozowane są łatwiejsze do wyleczenia, chronią przed większymi powikłaniami i pozwalają przedłużyć żywotność naturalnych zębów.

Zobacz więcej
Protetyka

Protetyka

Najczęściej stosowanymi rozwiązaniami w protetyce są korony, mosty lub protezy ruchome. Ich zastosowanie uzależnione jest od potrzeb pacjenta, skali ubytków i decyzji lekarza. Nowoczesna protetyka pozwala uzupełnić wszelkie braki w uzębieniu, przywraca uśmiech oraz wszystkie poprawne funkcje jamy ustnej.

Zobacz więcej
Implantologia

Implantologia

Implanty są obecnie najlepszym i najbardziej trwałym sposobem wypełnienia braków zębowych. Implant pełni funkcję korzenia zębowego. Jest wykonany z materiałów, które nasz organizm traktuje jak naturalną tkankę, dzięki temu zrasta się z kością, tworząc mocną i stabilną podstawę dla korony, mostu lub protezy.

Zobacz więcej
Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna obejmuje szereg różnych zabiegów operacyjnych w obrębie jamy ustnej. To nie tylko ekstrakcje (usunięcie) zębów czy zatrzymanych ósemek, ale również leczenie bardziej złożone wymagające często odtworzenia utraconych tkanek miękkich lub kostnych, które w przyszłości pozwalają przygotować Pacjenta np. do leczenia implantologicznego.

Zobacz więcej
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Ładne zęby wpływają nie tylko na lepsze samopoczucie, ale także wzmacniają pewność siebie i swobodę w kontaktach z innymi ludźmi. Poprawą ich wyglądu zajmuje się stomatologia estetyczna, która pozwala wyeliminować braki lub niedogodności w wyglądzie zębów, jak choćby przebarwienia czy nierówności.

Zobacz więcej
Fibryna bogatopłytkowa

Fibryna bogatopłytkowa

Dzięki ogromnym możliwościom, jakie daje naturalna zdolność organizmu do szybkiej regeneracji, fibryna bogatopłytkowa (I-PRF) jest szeroko wykorzystywana w medycynie, wspomagając dziś również wiele zabiegów stomatologicznych, m.in. w chirurgii stomatologicznej, implantologii czy periodontologii.

Zobacz więcej
Odmładzanie i regeneracja skóry. Zabiegi I-PRF

Odmładzanie i regeneracja skóry. Zabiegi I-PRF

Zabiegi na twarz z fibryny bogatopłytkowej I-PRF skierowane są do tych Pacjentek/Pacjentów, którzy potrzebują naturalnego odmłodzenia skóry oraz jej regeneracji. Efekty są widoczne bardzo szybko (już po ok. 2-3 tygodniach od pierwszego zabiegu). Skóra jest wyraźnie nawilżona i rozświetlona. Poprawia się jej napięcie i elastyczność. Twarz nabiera blasku, a kolejne zabiegi (zaleca się wykonanie ich w serii) wyraźnie wspierają podtrzymanie efektu naturalnego odmłodzenia.

Zobacz więcej
Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Bardzo ważnym warunkiem dbania o zęby jest wyrobienie już od najmłodszych lat nawyku higieny jamy ustnej. Leczenie stomatogiczne powinno kojarzyć się dzieciom z czymś pozytywnym i zupełnie normalnym. Zadbajmy, by pierwsza wizyta nie była związana z leczeniem próchnicy.

Zobacz więcej
Radiologia

Radiologia

Posiadamy nowoczesny aparat rentgenowski firmy ELITYS do wykonywania zdjęć RTG z systemem radiowizjografii (RVG) firmy Trophy. Możliwość dokładnej diagnostyki przy pomocy RTG małoobrazkowego i pantomograficznego.

Zobacz więcej
MediRaty
Finansowanie usług MediRaty

Finansowanie usług medycznych w systemie MediRaty.

Dowiedz się więcej

Skontakuj się z nami!

Gabinety Specjalistyczne MERCEDENS Sp. z o.o.
ul. Wolności 540E, 41-806 Zabrze
tel. (32) 376 91 60

Bądź na bieżąco
Bądź na bieżąco na Facebooku

Zapraszamy do odwiedzenia oraz polubienia naszego profilu na Facebooku.