ul. Wolności 540E, 41-806 Zabrze    |    gabinet czynny: pn - czw: 9.00 - 20.00, pt: 9.00-14.00    | facebook blog
32/ 376 91 60    517 607 095
Telefon
Zadzwoń do nas!
Lokalizacja
Pokaż trasę dojazdu

Usługi

Gabinet stomatologiczny Mercedens oferuje swoim Pacjentom kompleksowe usługi dentystyczne w zakresie stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego (endodoncji), leczenia chorób przyzębia (periodontologii), ortodoncji, protetyki, implantologii, stomatologii estetycznej oraz stomatologii dziecięcej.

Ortodoncja

Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne umożliwia korektę wad zgryzu, poprawę ustawienia zębów, daje także wspaniałe efekty estetyczne. U dzieci, gdy podjęte jest odpowiednio wcześnie, może zapobiegać wadom zgryzu lub sprawnie je korygować. U dorosłych zalecane jest często jako wsparcie zabiegów protetycznych lub w leczeniu implantologicznym.

Zobacz więcej
Tomografia komputerowa

Tomografia komputerowa

Tomografia komputerowa ma kluczowe znaczenie w diagnostyce, planowaniu różnorakich zabiegów stomatologicznych; jest również niezastąpiona w obserwacji pozabiegowej naszych Pacjentów.

Dostępność tomografu w gabinecie Mercedens pozwala naszym Pacjentom na komfortowe przeprowadzenie całego leczenia w jednym miejscu.

Zobacz więcej
Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Głównym celem stomatologii zachowawczej jest profilaktyka i leczenie próchnicy. Najlepszą metodą ochrony zębów jest poprawna i systematyczna higiena jamy ustnej, a także kontrolne wizyty u stomatologa (co pół roku), które dadzą pewność, że Twoje zęby są zdrowe i nie wymagają leczenia.

Zobacz więcej
Endodoncja

Endodoncja

Kiedy próchnica zainfekuje ząb, a bakterie wywołają stan zapalny w kanałach korzeniowych, konieczne jest podjęcie leczenia kanałowego (endodontycznego). Stomatolog usuwa miazgę zaatakowaną bakteriami, opracowuje kanały, a później wypełnia je specjalnym materiałem.

Zobacz więcej
Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna

Najlepszą metodą zapobiegania różnym chorobom jest profilaktyka. Zasada ta sprawdza się także w stomatologii. Ważną rolę odgrywa w tym zakresie odpowiednia higiena jamy ustnej. Zapobiega ona pojawieniu się najczęściej spotykanych chorób: próchnicy i paradontozy.

Zobacz więcej
Choroby przyzębia

Choroby przyzębia

W większości wypadków  choroby przyzębia spowodowane są niewłaściwą higieną jamy ustnej. Pojawienie się nieprawidłowości w postaci krwawienia dziąseł, nadmiernej wrażliwości na napoje czy potrawy zimne lub gorące powinno być sygnałem do wizyty w gabinecie stomatologicznym. Wcześnie zdiagnozowane są łatwiejsze do wyleczenia, chronią przed większymi powikłaniami i pozwalają przedłużyć żywotność naturalnych zębów.

Zobacz więcej
Protetyka

Protetyka

Najczęściej stosowanymi rozwiązaniami w protetyce są korony, mosty lub protezy ruchome. Ich zastosowanie uzależnione jest od potrzeb pacjenta, skali ubytków i decyzji lekarza. Nowoczesna protetyka pozwala uzupełnić wszelkie braki w uzębieniu, przywraca uśmiech oraz wszystkie poprawne funkcje jamy ustnej.

Zobacz więcej
Implantologia

Implantologia

Implanty są obecnie najlepszym i najbardziej trwałym sposobem wypełnienia braków zębowych. Implant pełni funkcję korzenia zębowego. Jest wykonany z materiałów, które nasz organizm traktuje jak naturalną tkankę, dzięki temu zrasta się z kością, tworząc mocną i stabilną podstawę dla korony, mostu lub protezy.

Zobacz więcej
Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna obejmuje szereg różnych zabiegów operacyjnych w obrębie jamy ustnej. To nie tylko ekstrakcje (usunięcie) zębów czy zatrzymanych ósemek, ale również leczenie bardziej złożone wymagające często odtworzenia utraconych tkanek miękkich lub kostnych, które w przyszłości pozwalają przygotować Pacjenta np. do leczenia implantologicznego.

Zobacz więcej
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Ładne zęby wpływają nie tylko na lepsze samopoczucie, ale także wzmacniają pewność siebie i swobodę w kontaktach z innymi ludźmi. Poprawą ich wyglądu zajmuje się stomatologia estetyczna, która pozwala wyeliminować braki lub niedogodności w wyglądzie zębów, jak choćby przebarwienia czy nierówności.

Zobacz więcej
Fibryna bogatopłytkowa

Fibryna bogatopłytkowa

Dzięki ogromnym możliwościom, jakie daje naturalna zdolność organizmu do szybkiej regeneracji, fibryna bogatopłytkowa (I-PRF) jest szeroko wykorzystywana w medycynie, wspomagając dziś również wiele zabiegów stomatologicznych, m.in. w chirurgii stomatologicznej, implantologii czy periodontologii.

Zobacz więcej
Odmładzanie i regeneracja skóry. Zabiegi I-PRF

Odmładzanie i regeneracja skóry. Zabiegi I-PRF

Zabiegi na twarz z fibryny bogatopłytkowej I-PRF skierowane są do tych Pacjentek/Pacjentów, którzy potrzebują naturalnego odmłodzenia skóry oraz jej regeneracji. Efekty są widoczne bardzo szybko (już po ok. 2-3 tygodniach od pierwszego zabiegu). Skóra jest wyraźnie nawilżona i rozświetlona. Poprawia się jej napięcie i elastyczność. Twarz nabiera blasku, a kolejne zabiegi (zaleca się wykonanie ich w serii) wyraźnie wspierają podtrzymanie efektu naturalnego odmłodzenia.

Zobacz więcej
Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Bardzo ważnym warunkiem dbania o zęby jest wyrobienie już od najmłodszych lat nawyku higieny jamy ustnej. Leczenie stomatogiczne powinno kojarzyć się dzieciom z czymś pozytywnym i zupełnie normalnym. Zadbajmy, by pierwsza wizyta nie była związana z leczeniem próchnicy.

Zobacz więcej
Radiologia

Radiologia

Posiadamy nowoczesny aparat rentgenowski firmy ELITYS do wykonywania zdjęć RTG z systemem radiowizjografii (RVG) firmy Trophy. Możliwość dokładnej diagnostyki przy pomocy RTG małoobrazkowego i pantomograficznego.

Zobacz więcej
Voucher podarunkowy

Voucher podarunkowy

Na szczególne okazje jako nietuzinkowy prezent polecamy Państwu voucher podarunkowy do zrealizowania w gabinecie Mercedens.

Voucher możesz zakupić na konkretny zabieg (higienizacja, wybielanie) lub na wybraną kwotę. 

Zobacz więcej
Ważna informacja / RTG

Informacja o wpływie działalności gabinetu na zdrowie ludzi i środowisko.

Przeczytaj

MediRaty
Finansowanie usług MediRaty

Finansowanie usług medycznych w systemie MediRaty.

Dowiedz się więcej

Skontakuj się z nami!

Gabinety Specjalistyczne MERCEDENS Sp. z o.o.
ul. Wolności 540E, 41-806 Zabrze
tel. (32) 376 91 60

Bądź na bieżąco
Bądź na bieżąco na Facebooku

Zapraszamy do odwiedzenia oraz polubienia naszego profilu na Facebooku.