ul. Wolności 540E, 41-806 Zabrze    |    gabinet czynny: pn - czw: 9.00 - 20.00, pt: 9.00-14.00    | facebook blog
32/ 376 91 60    517 607 095
Telefon
Zadzwoń do nas!
Lokalizacja
Pokaż trasę dojazdu

Usługi

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Ładne zęby wpływają nie tylko na lepsze samopoczucie, ale także wzmacniają pewność siebie i swobodę w kontaktach z innymi ludźmi. Poprawą ich wyglądu zajmuje się stomatologia estetyczna, która pozwala wyeliminować braki lub niedogodności w wyglądzie zębów, jak choćby przebarwienia czy nierówności.

Stomatologia estetyczna korzysta także z osiągnięć innych dziedzin stomatologii: protetyki, implantologii czy ortodoncji. Oferuje przy tym wiele zabiegów, które mają na celu poprawę estetyki uśmiechu. Wśród najpopularniejszych wymienić można skaling, piaskowanie (lub pełna profesjonalna higienizacja w gabinecie, łącząca te zabiegi), wybielanie zębów oraz licówki i korony pełnoceramiczne. Możliwa jest także odbudowa lub zmiana kształtu zębów czy zamykanie szpar międzyzębowych z pomocą wysokiej klasy materiałów kompozytowych (tzw. bonding).

O zaletach licówek i koron na naszym profilu facebookowym krótko mówi dr Olaf Gruca tu. Polecamy Waszej uwadze.

Wybielanie zębów. Warto wiedzieć.

Przy wybielaniu trzeba pamiętać, że to pierwsza wizyta kwalifikuje nas (lub nie) do zabiegu. Wybielać zębów nie mogą np. kobiety w ciąży lub karmiące piersią, osoby poniżej 16 roku życia, uczulone na jeden ze składników preparatów wybielających, chore na nowotwory, a także wszyscy ci, którzy mają niewyleczone zęby.

W Mercedens stosujemy wybielanie nakładkowe. Jeśli Pacjent kwalifikuje się do zabiegu, pobieramy wyciski, na podstawie których technik wykonuje przezroczyste szyny - indywidualne nakładki do wybielania. Na kolejnej wizycie Pacjent otrzymuje je wraz z instrukcją użytkowania, wytycznymi w przypadku nadwrażliowści, a także ważną informacją związaną z dietą (stosujemy tzw. białą dietę niebarwiącą). Zabieg wybielania wymaga też wizyt kontrolnych, które pozwalają lekarzowi sprawdzić, czy cały proces przebiega poprawnie. Warto również wiedzieć, że po wybielaniu wypełnienia (zwłaszcza w zębach przednich) najprawdopodobniej trzeba będzie wymienić na jaśniejsze. Należy się też wstrzymać z zabiegami stomatologii zachowawczej na okres 10-14 dni, bo zęby po zabiegu muszą się nawodnić.

Dzięki wielu możliwościom stomatologii estetycznej każdy, kto jest niezadowolony z wyglądu swoich zębów, może skorzystać z zabiegów upiększających jamę ustną. Są one wykonywane na zębach zdrowych. Podstawą jest zatem wyleczenie w pierwszej kolejności wszystkich ubytków.


Wróć
Ważna informacja / RTG

Informacja o wpływie działalności gabinetu na zdrowie ludzi i środowisko.

Przeczytaj

MediRaty
Finansowanie usług MediRaty

Finansowanie usług medycznych w systemie MediRaty.

Dowiedz się więcej

Skontakuj się z nami!

Gabinety Specjalistyczne MERCEDENS Sp. z o.o.
ul. Wolności 540E, 41-806 Zabrze
tel. (32) 376 91 60

Bądź na bieżąco
Bądź na bieżąco na Facebooku

Zapraszamy do odwiedzenia oraz polubienia naszego profilu na Facebooku.