ul. Wolności 540E, 41-806 Zabrze    |    gabinet czynny: poniedziałek - piątek: 9.00 - 20.00
32/ 376 91 60    517 607 095

Przypadki

Przed i po

Przypadek 1

Leczenie kanałowe oraz odbudowa: endokorona protetyczna

Dziesięcioletni Pacjent wraz z rodzicami zgłosił się do gabinetu z bólem. Badanie kliniczne wykazuje duży ubytek zęba (rtg tylko to potwierdza), próchnicowo zniszczone są dwa guzki podniebienne - zachowana tylko jedna zdrowa ściana zęba. Ubytek jest na tyle głęboki, że konieczne jest leczenie kanałowe. Podczas kompleksowego planowania leczenia, w tym ostatecznej odbudowy zęba, lekarz bierze pod uwagę (co ważne) niezwykle aktywny tryb życia pacjenta. Chłopiec na co dzień trenuje ju jitsu. Do odbudowy zęba nasz stomatolog wykorzystuje endokoronę kompozytową – rozwiązanie pośrednie między koroną protetyczną, a dużym wypełnieniem. Uzupełnienie endokoroną kompozytową odbudowuje wszystkie utracone tkanki zęba z maksymalnym zachowaniem zdrowych tkanek własnych. Odbudowa jest nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna. W przypadku Pacjenta na co dzień narażonego na urazy związane z uprawianiem sportu takie rozwiązanie pozwala na łatwiejszą szybką naprawę.

Po roku Pacjent przechodzi w naszym gabinecie niezbędną wizytę kontrolną zęba. Przeprowadzone badanie, w tym zdjęcia rtg wskazują na poprawne wyniki.

Higienizacja

Pacjentka zgłasza się do naszego gabinetu na profesjonalną higienizację zębów. Duże ilości kawy i herbaty wypijane na co dzień powodują, że na zębach zbiera się osad, którego pacjentka nie jest już w stanie samodzielnie usunąć przy codziennym szczotkowaniu. Problem stanowią też niedoczyszczone górne ósemki; ich ułożenie powoduje utrudniony dostęp, stąd na zębach jest sporo osadu. Zabieg zaczynamy od skalingu, czyli usunięcia tzw. kamienia ultradźwiękami. Kolejny krok to piaskowanie, które pozwala pozbyć się przebarwień  z kawy i herbaty.

Po zabiegu higienizacyjnym zęby są czystsze, a uśmiech Pacjentki wyraźnie jaśniejszy. Na koniec przeprowadzamy profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej, tak, by efekt zabiegu mógł utrzymac się jak najdłużej.

 

Przypadek 2