ul. Wolności 540E, 41-806 Zabrze    |    gabinet czynny: pn - czw: 9.00 - 20.00, pt: 9.00-14.00    | facebook blog
32/ 376 91 60    517 607 095
Telefon
Zadzwoń do nas!
Lokalizacja
Pokaż trasę dojazdu

Usługi

Endodoncja

Endodoncja

Kiedy próchnica zainfekuje ząb, a bakterie wywołają stan zapalny w kanałach korzeniowych, konieczne jest podjęcie leczenia kanałowego (endodontycznego). Stomatolog usuwa miazgę zaatakowaną bakteriami, opracowuje kanały, a później wypełnia je specjalnym materiałem.

Postęp w stomatologii powoduje, że dziś leczenie kanałowe przebiega bezstresowo i bez bólu. Szybko rozpoczęte pozwala zachować ząb bez konieczności jego usuwania. Leczenie kanałowe nie zawsze musi być związana z próchnicą, ale na przykład z martwicą miazgi wywołaną urazem zęba.

Współcześnie leczenie kanałowe wykonuje się przy wykorzystaniu mikroskopu. Średnica ujścia kanału korzeniowego trzonowca często nie przekracza 0,06 mm. Mikroskop umożliwia wykonanie precyzyjnego zabiegu i zajrzenia do wnętrza kanału zęba. Zabieg wykonujemy w miejscowym znieczuleniu, co wyklucza uczucie bólu.

Wyleczony kanałowo korzeń stanowi fundament, na którym można odbudować część zęba widoczną w jamie ustnej. Przy małym ubytku z pomocą wypełnienia, przy większym z pomocą korony. Prawidłowo wyleczony kanałowo ząb może służyć jeszcze przez wiele lat.


Wróć
Ważna informacja / RTG

Informacja o wpływie działalności gabinetu na zdrowie ludzi i środowisko.

Przeczytaj

MediRaty
Finansowanie usług MediRaty

Finansowanie usług medycznych w systemie MediRaty.

Dowiedz się więcej

Skontakuj się z nami!

Gabinety Specjalistyczne MERCEDENS Sp. z o.o.
ul. Wolności 540E, 41-806 Zabrze
tel. (32) 376 91 60

Bądź na bieżąco
Bądź na bieżąco na Facebooku

Zapraszamy do odwiedzenia oraz polubienia naszego profilu na Facebooku.