ul. Wolności 540E, 41-806 Zabrze    |    gabinet czynny: pn - czw: 9.00 - 20.00, pt: 9.00-14.00    | facebook blog
32/ 376 91 60    517 607 095
Telefon
Zadzwoń do nas!
Lokalizacja
Pokaż trasę dojazdu

Usługi

Protetyka

Protetyka

Najczęściej stosowanymi rozwiązaniami w protetyce są korony, mosty lub protezy ruchome. Ich zastosowanie uzależnione jest od potrzeb pacjenta, skali ubytków i decyzji lekarza. Nowoczesna protetyka pozwala uzupełnić wszelkie braki w uzębieniu, przywraca uśmiech oraz wszystkie poprawne funkcje jamy ustnej.

Powody powstania ubytku w uzębieniu są bardzo różne. Może to być mechaniczne uszkodzenie zęba, albo konieczność jego usunięcia z powodu choroby. Ważne jest, aby nie zwlekać z wypełnieniem luk zębowych, ponieważ zęby sąsiadujące z ubytkiem mogą się przesuwać i zaburzać funkcje całej jamy ustnej.

Najczęściej stosowanymi rozwiązaniami w protetyce są korony, mosty lub protezy ruchome. Ich zastosowanie uzależnione jest od potrzeb pacjenta, skali ubytków i decyzji lekarza.

Korony

Korona należy do stałych uzupełnień protetycznych. Mocowana jest na istniejących zębach lub implantach. Jej zadanie polega na całkowitym przykryciu zęba lub jego wzmocnieniu. Stosuje się ją często po leczeniu kanałowym, kiedy ząb jest osłabiony. Korona może też pełnić funkcję estetyczną, kiedy ząb został uszkodzony, jest ciemniejszy po leczeniu kanałowym, ma nieodpowiedni kształt lub wielkość.

Mosty protetyczne

Most protetyczny stosowany jest w przypadku całkowitego ubytku jednego lub kilku zębów. Jego elementami jest korona protetyczna zamocowana na sąsiadujących, naturalnych zębach. Są one połączone przęsłem, na którym znajduje się sztuczny ząb. Rozwiązanie to wymaga oszlifowania zębów filarowych, aby most był dokładnie wkomponowany w uzębienie.

Protezy ruchome

Gdy mamy do czynienia z dużymi ubytkami lub całkowitym brakiem zębów najlepiej skorzystać z protez zębowych. Przywracają one funkcję żucia, poprawiają artykulację i wpływają na polepszenie estetyki jamy ustnej. Dość powszechnym rozwiązaniem są protezy ruchome, które jednak mają swoje wady. Mogą się przesuwać w jamie ustnej, wypadać, powodować pewien dyskomfort u ich użytkowników. Lepszym rozwiązaniem są protezy mocowane na kilku implantach. Powodują one większą stabilność protezy w codziennym użytkowaniu.


Wróć
Ważna informacja / RTG

Informacja o wpływie działalności gabinetu na zdrowie ludzi i środowisko.

Przeczytaj

MediRaty
Finansowanie usług MediRaty

Finansowanie usług medycznych w systemie MediRaty.

Dowiedz się więcej

Skontakuj się z nami!

Gabinety Specjalistyczne MERCEDENS Sp. z o.o.
ul. Wolności 540E, 41-806 Zabrze
tel. (32) 376 91 60

Bądź na bieżąco
Bądź na bieżąco na Facebooku

Zapraszamy do odwiedzenia oraz polubienia naszego profilu na Facebooku.