ul. Wolności 540E, 41-806 Zabrze    |    gabinet czynny: pn - czw: 9.00 - 20.00, pt: 9.00-14.00    | facebook blog
32/ 376 91 60    517 607 095
Telefon
Zadzwoń do nas!
Lokalizacja
Pokaż trasę dojazdu

Blog

Planujesz nowy 2022 rok? Nie zapomnij odnotować w nim planów związanych ze stomatologiem. Warto zweryfikować też swoje nawyki związane z codzienną higieną jamy ustnej, a także zajrzeć do łazienki i sprawdzić stan szczoteczek do zębów wszystkich domowników. O czym trzeba pamiętać? Na co zwrócić uwagę? Nasze higienistki przygotowały dla Ciebie krótką listę, która znacznie ułatwi planowanie, jeśli w tym roku chcesz szczególnie zatroszczyć się o zdrowie swoich zębów. Warto.

Porządki noworoczne

Wymień szczoteczki

Porządki noworoczne zacznij od łazienki. Sprawdź swoją szczoteczkę, a także szczoteczki domowników. Wszystkie, które mają więcej niż trzy miesiące wyrzuć i kup nowe. Jeśli w ostatnim czasie chorowałeś/chorowałaś, również wymień szczoteczkę (bakterie, które na niej zostały mogą być źródłem kolejnej infekcji). Więcej na ten temat pisałyśmy już na blogu. Jeśli nie czytałeś/ nie czytałaś, przeczytaj.

Początek roku to też dobry czas, by w naukę poprawnej higieny jamy ustnej zaangażować najmłodszych. Wybierz się do sklepu ze swoimi dziećmi i pozwól im samodzielnie wybrać szczotkę dla siebie. Kolorowe, piękne szczoteczki dla całej rodziny, szwajcarskiej marki Curaprox możesz kupić również w naszym gabinecie. Więcej o szczoteczkach Curaprox przeczytaj tu.

Kup nić dentystyczną i płukankę do ust

Jeśli czytasz nasz blog, wiesz, że do usunięcia wszystkich resztek pokarmowych, zwłaszcza z trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych, konieczna jest nić dentystyczna. Robiąc zakupy, nie zapomnij więc o nici oraz płukankach do ust. Pamiętaj też o codziennym czyszczeniu języka, bo na nim również zbierają się bakterie.

Przyjrzyj się swoim nawykom

Pierwsza rzecz, którą robisz tuż po obudzeniu to poranne mycie zębów? Wieczorem przed spaniem wypijasz kojące mleko z miodem? Wiesz, gdzie popełniasz błąd? Najpierw zjedz śniadanie, potem wymyj zęby - nie odwrotnie. Jeśli jesteś po wieczornym szczotkowaniu, zawsze pij już tylko wodę. Początek roku to dobry czas, by zweryfikować czy nasze nawyki na pewno nam służą.

Instrukcja higienistki stomatologicznej

Jeśli nie masz pewności czy Twoja codzienna higiena jamy ustnej jest poprawna, a w nowym roku chcesz zadbać o to szczególnie, zapraszamy do gabinetu. Z przyjemnością pokażemy Ci jak szczotkować zęby i jak poprawnie używać nici. Po naszej instrukcji możesz być pewny, że Twoje zęby będą dokładnie i starannie oczyszczone.

Kontrolna wizyta u dentysty

Wizyta i higienizacja

Zaraz na początku roku zaplanuj dla siebie i całej rodziny wizytę u stomatologa. Przypominamy, że kontrolne wizyty u dentysty powinniśmy przeprowadzać średnio co pół roku, chyba że Twój lekarz zaleci inaczej. Pamiętaj też o cyklicznej profesjonalnej higienizacji w gabinecie, która sprawi, że Twoje zęby będą czyste, jasne i pod stałą kontrolą lekarza. Pamiętaj, że profesjonalna higienizacja to nie dodatek, a niezbędny element zdrowych, zadbanych zębów.

Konsultacje

Jeśli u dentysty byłeś/byłaś dawno, masz wątpliwości lub zwyczajnie boisz się wizyty w gabinecie, serdecznie polecamy konsultacje z naszymi dentystami. Taka rozmowa wielu naszym Pacjentom ułatwiła podjęcie decyzji o leczeniu. Nasi lekarze to profesjonaliści - są przyjaźni, kompetentni i rzetelni. Polecamy Wam konsultacje w Mercedens. Więcej o naszym Zespole lekarzy przeczytasz tu.

Polecamy przepisać tę listę do codziennego notesu lub przywiesić ją w widocznym miejscu w domu, tak by wszyscy domownicy mogli mieć do niej dostęp. Jeśli zapomnisz o cylicznej wymianie szczoteczek, być może przypomni o tym Twoje dziecko - jeśli będzie wiedziało, że ta zdrowa lista jest szczególnie ważna dla Waszej rodziny.

Trzymamy za Was kciuki w nowym 2022 roku. Dbajcie o siebie i swoje zęby. Higienistki Mercedens.

Jeśli chcesz być dobrze przygotowanym do nowego roku pod względem stomatologicznym, przeczytaj nasze artykułu: Jak dobrze wyszczotkować zęby?, Poprawna higiena jamy ustnej. Przeczytaj też artykuły dr Deptuch-Rymaszewskiej, ten dotyczący dentysty i najmłodszych: Maluch u dentysty..., jak również: Jak na co dzień zadbać o higienę jamy ustnej.

 

Wróć