ul. Wolności 540E, 41-806 Zabrze    |    gabinet czynny: pn - czw: 9.00 - 20.00, pt: 9.00-14.00    | facebook blog
32/ 376 91 60    517 607 095
Telefon
Zadzwoń do nas!
Lokalizacja
Pokaż trasę dojazdu

Blog

Mówią, że życie składa się z małych kroków. Zanim więc zaplanujesz coś większego, zacznij od higienizacji w gabinecie. Różnicę zobaczysz (i poczujesz) na pewno. Czysty, odświeżony, wyraźnie jaśniejszy uśmiech to komfort, ale również niezbędna profilaktyka, która zapewni nam zdrowe zęby. Profesjonalną higienizację zaleca się minimum raz do roku.

Higienizacja w gabinecie. Dlaczego warto?

  •  Cykliczne usuwanie kamienia i osadów przede wszystkim chroni nasze zęby przed próchnicą, chroni też nasze przyzębie i dziąsła. 
  •  To również komfort stałej opieki stomatologicznej. Cykliczne zabiegi higienizacji pozwalają lekarzowi każdorazowo sprawdzić, czy w naszej jamie ustnej nie nastąpiły żadne zmiany.
  •  To też dobry pretekst, by na bieżąco skontrolować poprawność naszej codziennej higieny jamy ustnej. Jeśli jest niewystarczająca, z przyjemnością służymy instrukcją poprawnego szczotkowania i nitkowania, zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Co obejmuje higienizacja w gabinecie?

Higienizacja obejmuje  skaling - usuwanie złogów oraz kamienia nazębnego, piaskowanie - usuwanie osadów oraz przebarwień np. z kawy czy herbaty  polerowanie zębów, które zapobiega ponownemu odkładaniu się płytki nazębnej, zapewniając przyjemne uczucie gładkości zębów  oraz fluoryzację, która wzmacnia szkliwo zębów, chroniąc je przed próchnicą.
 Zabieg profesjonalnej higienizacji w gabinecie zaleca się minimum raz w roku. W przypadku osób, u których tendencja do odkładania się kamienia jest większa - higienizację należy wykonywać częściej. Liczbę wizyt higienizacyjnych w roku zaleci Twój lekarz-dentysta.

Dbajcie o czyste, zdrowe zęby. Pozdrawiamy Was serdecznie! - higienistki Mercedens

 

Więcej na temat zdrowej profilaktyki?

O najczęstszych błędach w codziennej higienie jamy ustnej, Jaki wpływ na nasze zęby ma dieta? Co to znaczy, ze próchnica to choroba bakteryjna? Przeczytaj w artykule lek. stom. Deptuch-Rymaszewskiej: Jak skutecznie zadbać o swoje zęby

 

 

Wróć