ul. Wolności 540E, 41-806 Zabrze    |    gabinet czynny: pn - czw: 9.00 - 20.00, pt: 9.00-14.00    | facebook blog
32/ 376 91 60    517 607 095
Telefon
Zadzwoń do nas!
Lokalizacja
Pokaż trasę dojazdu

Blog

W naszym gabinecie wykorzystujemy specjalistyczną wirówkę do pozyskiwania fibryny bogatopłytkowej, która wspiera gojenie oraz regenerację organizmu po różnego typu zabiegach stomatologicznych. Tę technologię wykorzystuje się również do celów estetycznych.

PRF robi dziś ogromną karierę. Zarówno zabiegi z wykorzystaniem osocza,  jak i fibryny bogatopłytkowej to ostatnio ulubione zabiegi celebrytów. Nie bez powodów - to technologia, która pozwala wykorzystać potencjał naszego organizmu, przyspieszając gojenie, regenerację, odnowę i odbudowę tkanek. PRF wykorzystujemy do leczenia stomatologicznego, a także do zabiegów medycyny estetycznej.

Jak to działa? Z krwi pacjenta dzięki specjalnej wirówce pozyskujemy odpowiedni preparat, którym możemy w przypadku stomatologii sterować gojeniem i regeneracją kości w obrębie wyrostka zębodołowego, zamykać rany po ekstrakcjach, przygotować podłoże pod przyszłe implanty; możemy go też zastosować przy chorobach przyzębia czy regeneracji dziąseł. Tzw. koncentrat bogatopłytkowy składa się z płytek krwi, a także komórek macierzystych, dzięki którym proces gojenia jest przyspieszony, tkanki regenerują się szybciej, co zasadniczo sprzyja leczeniu. Zabieg jest w pełni bezpieczny, bo preparat pozyskujemy z krwi własnej pacjenta, unikając w ten sposób reakcji alergicznej.

Tę technologię wykorzystuje się również dla celów estetycznych. Stosowanie fibryny bogatopłytkowej  powoduje przebudowę skóry, jej regenerację, a w efekcie bardzo dobre nawilżenie i odmłodzony wygląd. Tworzą się nowe warstwy kolagenu, dzięki którym skóra się ujędrnia, jest dobrze odżywiona, nabiera kolorytu, zmarszczki wygładzają się.  Preparatem uzyskanym z własnej krwi można również leczyć blizny, zmiany po trądziku, wypełniać zmarszczki czy korygować kontur ust.

Przeczytaj więcej o zabiegach estetycznych z użyciem fibryny.

Wróć