ul. Wolności 540E, 41-806 Zabrze    |    gabinet czynny: pn - czw: 9.00 - 20.00, pt: 9.00-14.00    | facebook blog
32/ 376 91 60    517 607 095
Telefon
Zadzwoń do nas!
Lokalizacja
Pokaż trasę dojazdu

Blog

Obok samego zabiegu wszczepienia implanów, naszych Pacjentów najbardziej interesuje estetyczna część leczenia implantologicznego, tj. odbudowa protetyczna. Trudno się dziwić - to ona będzie decydować o ostatecznym wyglądzie naszego uśmiechu. Dziś w artykule dr n. med. Olaf Gruca.

Co dalej po implantacji?

Wprowadzenie implantów do dopiero połowa leczenia. Po implantacji musi dojść do tzw. osteointegracji – czyli implant musi się zrosnąć z kością i to jest proces, który zajmuje zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy. Po pełnym zagojeniu implantów można przejść do kolejnego etapu, czyli wykonać ostateczne uzupełnienia protetyczne.

Wachlarz uzupełnień, które możemy umocować na implantach jest taki sam jak w przypadku zębów własnych. Jeżeli uzupełniamy brak pojedynczego zęba, to wykorzystujemy koronę protetyczną, którą mocujemy do implantu. W przypadku bardziej rozległego braku wykorzystujemy most, który jest przykręcany do minimum 2 implantów. Natomiast jeśli pacjentowi brakuje wszystkich zębów, to mamy nieco większe pole wyboru. Możemy zastosować protezy stałe albo ruchome. Rodzaj uzupełnienia ostatecznego musimy wybrać już na etapie planowania. Wynika to z faktu, że liczba i rozmieszczenie implantów determinuje nam rodzaj pracy ostatecznej.

Wykonanie protez na implantach jest obecnie najlepszym rozwiązaniem w protetyce. Przy odpowiedniej dbałości o higienę i regularnych wizytach kontrolnych, są to prace, które będą służyły pacjentowi przez wiele lat.

Przeczytaj też tekst dra Olafa Grucy: Kiedy potrzebne są implanty?

Może Cię też zainteresować artykuł dr Agnieszki Sochy: Kiedy potrzebny jest chirurg?

Zobacz poniżej nasz film Zalety implantów.

Wróć