ul. Wolności 540E, 41-806 Zabrze    |    gabinet czynny: pn - czw: 9.00 - 20.00, pt: 9.00-14.00    | facebook blog
32/ 376 91 60    517 607 095
Telefon
Zadzwoń do nas!
Lokalizacja
Pokaż trasę dojazdu

Blog

Zanim podejmiesz decyzję o leczeniu stomatologicznym, warto umówić się na konsultację ze swoim lekarzem dentystą, przeprowadzić wszystkie niezbędne badania, poznać możliwe rozwiązania w leczeniu. Pamiętajmy też, że piękny uśmiech to nie tylko jego estetyka, ale przede wszystkim zdrowe zęby.

Kompleksowe leczenie stomatologiczne wymaga od Pacjenta przede wszystkim świadomej decyzji, poprzedzonej konsultacją ze swoim lekarzem prowadzącym, przedstawieniem swoich oczekiwań  oraz szczegółową rzetelną diagnostyką. Dopiero połączenie tych wszystkich elementów pozwala zweryfikować wizję Pacjenta z faktycznym stanem zdrowia jego jamy ustnej oraz umożliwia lekarzowi zaproponowanie najlepszych możliwych rozwiązań zabiegowych. Trzeba też pamiętać, że kompleksowe leczenie to leczenie często wielodyscyplinarne - wymaga współpracy kilku specjalistów, np. endodonty, chirurga czy periodontologa. Współpraca lekarzy różnych specjalizacji pozwala na dużo większą przewidywalność leczenia, a także jego wymierne efekty.

To, co jest ważne

Jeśli chcemy, by nasze zęby posłużyły nam jak najdłużej - nie tylko pod względem estetycznym - trzeba czasem uzbroić się w cierpliwość. Wieloletnich zaniedbań, zmian spowodowanych brakami zębowymi czy niepoprawną higieną jamy ustnej nie da się wyleczyć na jednej czy dwóch wizytach. Do tego potrzebny jest czas.

Pamiętajmy też, że każdy Pacjent ma pewne oczekiwania w stosunku do swojego leczenia - nie każdy jednak ma te same potrzeby. Są osoby, które przychodzą do gabinetu tylko w sytuacji kryzysowej (bólu czy dużej opuchlizny) i interesuje je tylko i wyłącznie pozbycie się tego bólu. Lekarz, za każdym razem, niezależnie od podejścia Pacjenta, winien patrzeć na niego pełnowymiarowo - informować go o faktycznym stanie zdrowia jamy ustnej, proponować możliwe formy leczenia, a nie tylko reagować na kryzys.

Wielu naszych Pacjentów pojawiło się w gabinecie, oczekując doraźnej pomocy - dzięki konsultacji, badaniom, klarownej informacji, a także -  co bardzo ważne - zaufaniu do swojego lekarza prowadzącego zdecydowali się na kompleksowe leczenie stomatologiczne.

Nowoczesna stomatologia

Dziś stomatologia proponuje wiele rozwiązań, które jeszcze niedawno były nieosiągalne. Pozwala nie tylko w komfortowy dla Pacjenta sposób przeprowadzać wiele zabiegów, wyleczyć zęby, które wcześniej skazane byłyby na usunięcie, ale też umożliwia w wielu przypadkach spektakularną estetyczną zmianę wyglądu zębów. To dobra wiadomość i dla Pacjentów, i dla nas, lekarzy.

Zanim podejmą Państwo decyzję związaną z leczeniem stomatologicznym, warto umówić się na konsultacyjną wizytę ze swoim lekarzem, przeprowadzić wszystkie niezbędne badania, poznać możliwe rozwiązania w leczeniu, skonsultować się z innymi specjalistami, jeśli takie jest zalecenie stomatologa, a potem podjąć świadomą decyzję dotyczącą nie tylko estetycznego uśmiechu, ale przede wszystkim zdrowia.


 

 

Wróć