ul. Wolności 540E, 41-806 Zabrze    |    gabinet czynny: pn - pt: 9.00 - 20.00    | facebook blog
32/ 376 91 60    517 607 095
Telefon
Zadzwoń do nas!
Lokalizacja
Pokaż trasę dojazdu

Blog

W naszym gabinecie wykorzystujemy specjalistyczną wirówkę do pozyskiwania fibryny bogatopłytkowej (PRF), która wspiera gojenie oraz regenerację organizmu po różnego typu zabiegach stomatologicznych.

PRF robi dziś ogromną karierę. Zarówno zabiegi z wykorzystaniem osocza,  jak i fibryny bogatopłytkowej to ostatnio ulubione zabiegi celebrytów. Nie bez powodów - to technologia, która pozwala wykorzystać potencjał naszego organizmu, przyspieszając gojenie, regenerację, odnowę i odbudowę tkanek. PRF wykorzystujemy do leczenia stomatologicznego, a także do zabiegów medycyny estetycznej.

Jak to działa? Z krwi pacjenta dzięki specjalnej wirówce pozyskujemy odpowiedni preparat, którym możemy w przypadku stomatologii sterować gojeniem i regeneracją kości w obrębie wyrostka zębodołowego, zamykać rany po ekstrakcjach, przygotować podłoże pod przyszłe implanty; możemy go też zastosować przy chorobach przyzębia czy regeneracji dziąseł. Tzw. koncentrat bogatopłytkowy składa się z płytek krwi, a także komórek macierzystych, dzięki którym proces gojenia jest przyspieszony, tkanki regenerują się szybciej, co zasadniczo sprzyja leczeniu. Zabieg jest w pełni bezpieczny, bo preparat pozyskujemy z krwi własnej pacjenta, unikając w ten sposób reakcji alergicznej.

Tę technologię wykorzystuje się również dla celów estetycznych. Stosowanie fibryny bogatopłytkowej  powoduje przebudowę skóry, jej regenerację, a w efekcie bardzo dobre nawilżenie i odmłodzony wygląd. Tworzą się nowe warstwy kolagenu, dzięki którym skóra się ujędrnia, jest dobrze odżywiona, nabiera kolorytu, zmarszczki wygładzają się.  Preparatem uzyskanym z własnej krwi można również leczyć blizny, zmiany po trądziku, wypełniać zmarszczki czy korygować kontur ust.

Wróć